Komputery
Apple Music – jak zrezygnować?

Apple Music – jak zrezygnować?

Telefon służy nam obecnie nie tylko do nawiązywania połączeń, ale również urozmaicania codziennego życia, szybkiego wyszukiwania informacji czy spędzania wolnego czasu. Wszystko za sprawą nowoczesnych aplikacji dostosowanych do potrzeb użytkowników. Jedną z nich jest Apple Music dostępna na wszystkich urządzeniach z iOS 8.04, w tym: iPhone 4s i nowszych, iPad mini 1 i nowszych, iPod Touch 5 generacji oraz iPad 2 i nowszych wersji. Aby korzystać z tej opcji na komputerach z systemem OS X i Windows, wystarczy uaktualnić iTunes do najnowszej obowiązującej obecnie wersji.

Czym charakteryzuje się aplikacja Apple Music?

To wyjątkowe miejsce, które umożliwia słuchanie ulubionej muzyki. Dostępna jest tam biblioteka muzyczna, którą można dowolnie zarządzać, tworząc własne playlisty. Subskrybenci mają możliwość odtwarzania strumieniowego milionów utworów. Ponadto odkrywają nową muzykę, dodają utwory do swoich kolekcji i korzystają z biblioteki na wybranych urządzeniach. Serwis apple umożliwia zrezygnowanie z subskrypcji po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego. Aby zakończyć korzystanie z usługi, wystarczy najpóźniej 24 godziny przed upłynięciem okresu próbnego, anulować ją.

Informacje dotyczące anulowania subskrypcji w serwisie apple

Większość subskrypcji jest odnawianych automatycznie, chyba że wcześniej z nich zrezygnujesz. Nawet jeśli zrezygnujesz z usługi, możesz z niej korzystać do okresu kolejnego rozliczenia. Natomiast anulowanie w okresie próbnym może przyczynić się do utraty dostępu do treści. Okres próbny zachęca nowych użytkowników do przetestowania korzyści, jakie niesie ze sobą aplikacja. Część z nich pozostaje z serwisem apple na dłużej, pozostali rezygnują niezadowoleni z usług lub nie chcą wydawać pieniędzy za odpłatne treści. Inni po prostu zapominają o anulowaniu subskrypcji przed zakończeniem okresu próbnego lub później w czasie płatnego korzystania z usługi. Anulowanie subskrypcji jest bardzo proste i w krajach europejskich przebiega na tych samych zasadach. Drobne różnice dotyczą krajów takich jak: Republika Południowej Afryki, Izrael i Turcja. Aby anulować tam subskrypcję, należy zapoznać się ze specjalnymi warunkami. W tym artykule dowiesz się, jak zrezygnować z usługi na terenie krajów europejskich.

Jak wyświetlić lub anulować subskrypcje w serwisie apple?

Aby anulować subskrypcję na urządzeniach apple (np. iPad, iPad), należy postępować zgodnie z instrukcją serwisu apple. Na początku otworzyć w aplikacji zakładkę Ustawienia, a następnie wybrać (stuknąć palcem) swoje imię i nazwisko i pozycję Subskrypcje. W dalszej kolejności wybrać jedną z dostępnych subskrypcji (w tym wypadku Apple Music). Później należy wybrać opcję Cancel Subscription (Anuluj subskrypcję).

Jak anulować subskrypcję za pomocą iTunes?

Najłatwiej zrezygnować z subskrypcji apple music, używając do tego celu sprzętu stacjonarnego, jakim jest komputer. W tym celu należy uruchomić iTunes, a następnie kliknąć na ikonę z nazwą naszego konta. Jeśli użytkownik nie jest zalogowany, należy wcześniej się zalogować. Po wykonaniu tej operacji należy przejść do zakładki  “Informacje o koncie”. Użytkownik zostanie poproszony o potwierdzenie operacji hasłem, po czym otrzyma pełny dostęp do informacji o koncie. Po pierwsze należy przesunąć ekran w dół, a po drugie przejść do zakładki “Ustawienia”. Tam należy odszukać pozycję “Subskrypcje” i kliknąć przycisk “Zarządzaj”. Jeśli na koncie znajduje się więcej niż jedna subskrypcja, należy wybrać opcję “Edytuj”, która znajduje się w kolumnie po prawej stronie. Opcja powinna być przypisana do aplikacji Apple Music. Później pozostają wyłącznie proste działania. W pierwszym wierszu po prawej stronie wskazany jest czas, kiedy kończy się termin subskrypcji. Natomiast poniżej można zmodyfikować opcję subskrypcji (Indywidualna/Rodzinna). W tym samym miejscu można także anulować jej automatyczne przedłużanie. Jak to zrobić? Wystarczy zmienić opcję z “Włączone” na “Wyłączone” i zatwierdzić przyciskiem “Gotowe”. W ten sposób można anulować subskrypcję.

Jak anulować subskrypcję za pomocą iOS?

Wyłączanie subskrypcji Apple Music na iPhonie lub iPadzie wygląda bardzo podobnie. Po pierwsze należy włączyć aplikację “Muzyka” na swoim urządzeniu mobilnym. W dalszej kolejności należy kliknąć w ikonę naszego profilu (lewy górny róg) i wybrać zakładkę “Pokaż Apple ID”. Na końcu operację należy potwierdzić wpisaniem hasła. W zakładce “Subskrypcje” na samym dole ekranu dostępny jest przycisk “Zarządzaj”. Klikając w niego, można uzyskać informację do tych samych danych, co w przypadku iTunes. Co można sprawdzić? Czas obowiązywania bezpłatnego okresu próbnego, realizowany plan. Dostępny jest tam też przycisk do anulowania subskrypcji. W tym celu należy przesunąć przycisk “Przedłuż automatycznie” w przeciwną stronę. Kiedy suwak przestanie świecić na zielono, operacja została wykonana oprawnie, a subskrypcja anulowana. Na koniec należy potwierdzić operację. W ten sposób można zrezygnować z korzystania z Apple Music na na iPhonie lub iPadzie.