Motoryzacja
Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej?

Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej?

Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej? Byłeś na wakacjach na północy kraju i zauważyłeś, że jest otwieranych coraz więcej biznesów tego właśnie konkretnego typu? Ty także masz zamiar zdecydować się na bezdotykową myjnię samochodową? A może wciąż masz jeszcze tutaj pewne wątpliwości?

Czy bezdotykowa myjnia samochodowa to dobra idea w kontekście własnego biznesu? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć na samym początku? Co powinny przemyśleć osoby, które mają mniej zasobne portfele w tym momencie? Czy warto w tej sytuacji zdecydować się np. na całkiem popularny model franczyzowy?

Czy bezdotykowa myjnia samochodowa to opłacalny biznes?

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu właściciele samochodów dbali o swoje pojazdy (w większości) samodzielnie. Teraz sytuacja ulega zmianie. Warto zaznaczyć, że generalnie w Polsce jest coraz więcej aut. Normą jest, że każda rodzina posiada chociaż jeden pojazd. Czasami natomiast tych samochodów jest więcej. W końcu własne auto to bez wątpienia spora wygoda. Dzięki niemu można szybko dojechać np. do pracy, czy szkoły itd. Warto zaznaczyć, że coraz więcej osób decyduje się też na bezdotykowe myjnie samochodowe. Są one tak skonstruowane, że w czasie mycia istnieje relatywnie małe ryzyko powstawania jakichkolwiek rys itp. Dla właścicieli pojazdów ta sprawa ma zaś szczególne znaczenie. Dodatkowo oferowane są atrakcyjne warunki finansowe za możliwość skorzystania z bezdotykowej myjni samochodowej. To natomiast wszystko powoduje, że takie właśnie usługi są coraz popularniejsze. Na pewno inwestorzy mogą zatem liczyć na to, że ten biznes będzie rentowny. Bardzo duże znaczenie ma tutaj to, że bezdotykowa myjnia samochodowa nie pochłania zbyt wiele czasu. Dochód z tego tytułu można zatem zaliczyć do pasywnych. Prowadzenie takich działalności jest także relatywnie proste. Nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały żadnego swojego biznesu. Co jeszcze jest ważne? Możliwie szybki zwrot z poczynionej inwestycji. Dodatkowo bezdotykowa myjnia samochodowa to opcja, by własne usługi były jeszcze bardziej uniwersalne. Jeśli zatem ktoś w tym momencie prowadzi np. sklep motoryzacyjny lub warsztat samochodowy, to szczególnie powinien zainteresować się tym zagadnieniem. Jest bowiem spora szansa, że Klient – przyjeżdżając do takich firm – skorzysta także właśnie z bezdotykowej myjni samochodowej. Warto wspomnieć, że powstawanie coraz większej liczby takich biznesów nie jest przypadkowe. Jeśli są one mądrze prowadzone, to można liczyć na rentowność. Szczególnie w lokalizacjach, w których jeszcze czegoś takiego nie ma. Wówczas jest spora szansa na powodzenie.

Jakie są koszty inwestycyjne?

Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej?
Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej?

To pytanie pojawia się bardzo często… Jesteś na poważnie zainteresowany prowadzeniem takiego biznesu? Z jakimi wydatkami trzeba się tutaj liczyć? Oczywiście, to wszystko zależy od paru spraw. Generalnie jednak przyjmuje się, że koszt otwarcia jednego stanowiska bezdotykowej myjni samochodowej to około 200 000 PLN. Im więcej takich punktów na danym terenie, tym koszty są większe. Np. w przypadku czterech stanowisk trzeba przygotować już około 700 000 PLN (inna sprawa jest taka, że wówczas zwrot z inwestycji następuje o wiele szybciej). Finalne koszty na tej płaszczyźnie zależą od tego, czy inwestor ma już działkę w dobrej lokalizacji, czy dopiero będzie ją kupował. Spore znaczenie ma także wybór odpowiednich sprzętów oraz akcesoriów. W razie czego można zdecydować się na opcje używane chociaż jest to swego rodzaju ryzyko. Trzeba być zatem bardzo ostrożnym, by nie okazało się, że jakość takich urządzeń oraz akcesoriów pozostawia naprawdę sporo do życzenia. Do tego dochodzą koszty miesięczne. Chodzi tutaj o wydatki na środki chemiczne, serwisowanie sprzętu, czy ewentualną dzierżawę powierzchni itp. Nie można zapominać o kosztach dotyczących reklamy i obsłudze księgowej itp. Co miesiąc na to wszystko trzeba wydawać około kilka, kilkanaście tysięcy PLN.

Jakie są inne rozwiązania biznesowe?

Nie posiadasz aż tak dużego kapitału? Nie ukrywasz natomiast, że taki pomysł na biznes bardzo mocno przypadł Ci do gustu? Chcesz zatem zastosować go w praktyce? Na szczęście są tutaj inne możliwości. Warto zaznaczyć, że możesz np. ubiegać się o rozmaite dofinansowania. Np. z Unii Europejskiej lub Urzędu Pracy. Dzięki temu można uzyskać nawet około kilkadziesiąt tysięcy PLN (szczególnie spore szanse na to mają osoby w tym momencie bezrobotne). Należy wspomnieć także o franczyzie. Jest to model biznesowy opierający się na kooperowaniu ze znaną marką, która np. już teraz posiada sieć myjni w Polsce. Wówczas koszty początkowe po Twojej stronie będą zdecydowanie niższe. Niestety, ta opcja ma sporo minusów. Przede wszystkim nie Ty jesteś tutaj szefem. Każda ważna decyzja musi być zatem konsultowana itp. Wiele osób narzeka także na zyski, które w tym modelu biznesowym pozostawiają sporo do życzenia. Czyli o wiele mniej ryzykujesz, ale też możesz zdecydowanie mniej zarobić. Jeśli zatem ktoś ma własne środki finansowe, to woli działać na tym polu jednak samodzielnie.