Uroda
Ile należy utwardzać lakier hybrydowy w lampie led?

Ile należy utwardzać lakier hybrydowy w lampie led?

Dla wielu osób ciągle zagadką jest to, jak długo powinno trwać utwardzanie lakieru hybrydowego w lampie led. Główną zaletą lamp led jest to, że umożliwiają one szybsze utwardzanie lakierów w porównaniu do lamp UV. Oczywiste jest również to, że w przypadku stosowania tych lakierów nie musimy czekać w nieskończoność aż wyschną. Zaraz po wykonaniu manicure możemy powrócić do normalnego funkcjonowania. Jest to zdecydowanie wygodny i szybki sposób na piękne paznokcie w porównaniu do manicure klasycznego. A także mamy gwarancję, że nasze paznokcie utrzymają się w dobrym stanie przez dłuższy czas. Należy jednak pamiętać o tym, że czas utwardzania lakieru może być różny i zależy od wielu czynników, takich jak moc lampy led, kolor używanego przez nas lakieru a także od zaleceń producenta lakierów hybrydowych.

Moc lampy

Wiele kobiet wykonując manicure w domowym zaciszu nie zwraca uwagi na moc swojej lampy led. Jest to jednak ważne. Dlaczego powinniśmy znać moc naszej lampy? Dlatego, że czas utwardzania lakieru hybrydowego zależy od mocy używanej przez nas lampy led. Lampy led, które oferują nam hurtownie z akcesoriami do paznokci mogą mieć różne moce. Mówi się o tym, że im większa jest moc lampy, tym lepiej oraz manicure zostanie wykonany w szybszym czasie. Przykładowo używając lampy led o mniejszej mocy (8 W) lakier hybrydowy powinniśmy utwardzać od około 60 sekund do około 120 sekund, a w przypadku lamp led o większej mocy (np. 36 W) lakier możemy utwardzić już w dużo krótszym czasie. Lampy led o mocy 36 W są uważane za optymalne i są polecane do codziennego użytku. Dzięki nim możemy znacznie skrócić czas wykonywania paznokci. Mówiąc o lampach warto również wspomnieć o tym, że wiele hurtowni kosmetycznych sugeruje, żeby lakier hybrydowy utwardzać w lampie producenta, który wyprodukował używany przez nas lakier.

Kolor lakieru hybrydowego

Nadchodzi lato. Może nareszcie nadszedł czas żeby zaszaleć z kolorem paznokci? Używając kolorowych lakierów hybrydowych powinniśmy pamiętać, o tym, że każdy lakier może mieć inny czas utwardzania. Jest to związane zarówno z indywidualnymi zaleceniami producenta, a przede wszystkim z pigmentacją używanego przez nas lakieru. Obecnie wiele kobiet wybiera mocne i intensywne kolory. Manicure to jest rzecz, która pozwala nam się wyróżnić lub dodać naszym stylizacjom pewnego charakteru. Wyraźne kolory wiążą się z dużym napigmentowaniem. Istotne jest to, że lakiery mocno napigmentowane będą utwardzać się zdecydowanie dłużej niż lakiery o słabym pigmencie. Ile należy utwardzać kolorowy lakier w przypadku lampy led 36 W? Czas utwardzania wynosi średnio około 60 sekund. Lakier, który jest mocniej napigmentowany musimy utwardzić dłużej o około 10 do 20 sekund. Jest to bardzo ważne, ponieważ źle utwardzony lakier będzie się marszczyć. Marszczący się lakier sprawia, że nasze dłonie nie wyglądają korzystnie. Taki manicure powinien zostać przez nas usunięty i wykonany na nowo.

Baza oraz top

Czy bazy oraz topy różnią się czasem utwardzania? Oczywiście, że tak. Jest to głównie związane z mocą lampy. Ważne jest to żeby zawsze zapoznać się z ofertą hurtowni kosmetycznej. Przydatne jest również czytanie instrukcji przed rozpoczęciem wykonywania paznokci. Mówi się, że baza oraz top utwardzają się średnio w ciągu 45 sekund. Jednak ważne jest dopasowanie czasu utwardzania do mocy lampy oraz do zaleceń producenta. Dobrze utwardzona baza jest podstawą perfekcyjnie wykonanego manicure.  Warto wiedzieć o tym, że bazy, które są bardziej wytrzymałe muszą być utwardzane dłużej. Tak samo jest w przypadku baz proteinowych czy również w przypadku baz hybrydowych baby boomer. Jeśli chodzi o topy, to przykładowo top matowy również będzie musiał być dłużej utwardzany. Wiele sklepów z artykułami do paznokci zawiera tabele, w których opisany jest czas utwardzania poszczególnych baz oraz topów. Dlatego, warto jest sprawdzać strony internetowe producentów lakierów.

Żele

Marzysz o długich paznokciach? Wiele pań wybiera również opcję stosowania żeli, a następnie pokrywania ich lakierami hybrydowymi. Żele do paznokci umożliwiają precyzyjną odbudowę oraz przedłużenie płytki paznokcia. Jest to produkt bardzo wytrzymały. Stosowanie żeli w połączeniu z kolorowymi lakierami hybrydowymi to częste rozwiązanie wybierane przez kobiety. W przypadku stosowania żeli należy pamiętać o tym, że czas utwardzania w lampie led będzie nieco dłuższy niż gdybyśmy zastosowali zwykłą bazę lakieru hybrydowego. Ważne jest również to, żeby podczas wykonywania manicure nakładać cienkie warstwy żelu. Cienkie warstwy umożliwią dobre utrwadzenie materiału w lampie. Kolorowe żele do paznokci również będą się charakteryzować dłuższym czasem utwardzania. Żele podstawowe, bezbarwne utwardzają się w krótszym czasie. Więc ile wynosi czas utwardzania żelu w przypadku lampy led 36 W? Czas utwardzania żelu podstawowego będzie wynosić około 60 sekund. Tak naprawdę to również jest w dużej mierze zależne od zaleceń producenta. Dlatego ważne jest to, żeby przed wykonaniem manicure dokładnie czytać zalecenia.