Hobby
Jak zacząć robić tatuaże

Jak zacząć robić tatuaże

Jak zacząć robić tatuaże – do wykonywania zawodu tatuażysty, przede wszystkim potrzebny jest specjalny sprzęt oraz wiedza odnośnie używania go. Jeśli jednak mowa o samym sprzęcie, warto zaznaczyć, iż można go nabyć albo u Polskich dystrybutorów akcesoriów do tatuażu, albo za granicą. Aktualne czasy, w których przyszło nam żyć, sprawiają, że największym problemem jest to jaki sprzęt kupić aniżeli w który miejscu. A jest naprawdę w czym wybierać.

Jak zdobyć wiedzę?

  • Pierwszą i jedną z najdroższych opcji jest zapisanie się na płatny kurs. To dzięki niemu można dowiedzieć się o podstawach, które są rzeczą wręcz niezbędną, aby zacząć. Od przygotowania stanowiska pracy i sprzętu, aż po BHP.
  • Druga opcja jest najmniej wymagająca, a polega na znalezieniu całej wiedzy w internecie. Pomimo iż jest to zajęcie bardzo czasochłonne, posiada swoje zalety. Pierwszym plusem jest zaoszczędzenie sporej ilości gotówki, którą można w przyszłości zaoszczędzić na zakup wymarzonej maszynki, z której korzystają najlepsi tatuażyści z Lucky Seven. Drugą zaletą, jest zaś fakt, że w taki sposób każdy żółtodziób zacznie zdobywać wiedzę dotyczącą własnego stylu. Decydując się na kurs, trzeba mieć na uwadze to, iż najczęściej jest on częściowo narzucany przez osobę prowadzącą.
  • Trzecim i tym samym ostatnim punktem jest znalezienie odpowiedniego studia oraz ludzi pracujących w tym jakże specyficznym zawodzie. Bycie tatuatorem to w końcu nie byle bajka. Rozwiewając wszelkie pozory, do wykonywania tatuażu ważne są nie tylko umiejętności artystyczne, ale także rozbudowana wiedza techniczna. Najistotniejszą rzeczą, która w sumie jest też jedną z najważniejszych w tym zawodzie to bez wątpienia bezpieczeństwo każdego klienta, jak i samego tatuażysty. W końcu ma się wtedy do czynienia z naruszeniem żywej tkanki, czego efektem jest styczność z krwią osoby, na której wykonuje się tatuaż. To właśnie z tego powodu wiedza na temat rutyn zawsze jest niezwykle ważna. Bardzo pomocnym w celu dostania się na praktyki do studia tatuażu jest także posiadanie rysunkowego portfolio.

Bez większego wyjątku, czy zaczyna się swoją przygodę, idąc na kurs, czy wręcz przeciwnie, ucząc się samemu z internetu, dalsze kroki zawsze są takie same.

I co dalej?

Jedna z pierwszych rzeczy jest bardzo prosta, należy bowiem zacząć od zrobienia samemu sobie tatuażu https://www.wseia.edu.pl/tatuaze-3d-sposob-wykonania-koszt-oraz-pielegnacja/. Nie musi być ona duży, najlepiej jakby był mały i nie za bardzo rozbudowany, dodatkowo w miejscu niewidocznym dla innych ludzi. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo łatwa, ponieważ robiąc tatuaż, jednocześnie wyzbywasz się w pewnej części oporów przed tatuowaniem innych ludzi, ponieważ twój mózg zaczyna rozumieć, że tak naprawdę nikomu nie dzieje się krzywda. Następnym profitem, poza posiadaniem tatuażu, jest nabywanie wiedzy o procesie gojenia się takiej ozdoby ciała. Dostrzegalne również staje się to, czy tusz wbity jest za płytko, a może za głęboko. Taki obraz sytuacji niesie za sobą wiele niezbędnych informacji dotyczących tego, jak prawidłowo wbijać igłę podczas tatuowania.

Jak zacząć robić tatuaże
Jak zacząć robić tatuaże

Późniejszy krok to nic innego jak ciągłe ćwiczenia, które zbliżają do stania się dobrym tatuażystą. Świńska, czy też sztuczna skóra nigdy nie będą w stanie oddać tego co ta należąca bezpośrednio do człowieka. Na tym etapie najlepiej ogłosić swoim znajomym, wieści o rozpoczęciu nauki tatuowania, oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad higieny. Zazwyczaj takie propozycje są w pełni darmowe, dzięki czemu będą oni świadomi tego, że coś może nie wyjść. Wiele osób, które zaczynały, radzą, aby tatuować tak często jak to tylko możliwe. Za minimalną ilość, uznaje się dwa tatuaże w tygodniu. Należy robić wszystko, aby mieć jak najwięcej chętnych, uczy to bowiem nowej i całkiem przydatnej umiejętności, którą jest zdobywanie nowych zamówień.

Jeżeli zaś mowa o technicznej stronie tego wszystkiego, na samym początku najlepiej tylko i wyłącznie skupić się na niewielkich i niezbyt trudnych wzorach. Powinny one składać się z samych linii, ponieważ są to fundamenty zawodu. Trzeba nauczyć się robić je jak najlepsze, aby przejść do następnego kroku nauki, czyli cieniowania. Ta sztuka nie jest wcale taka trudna, a jedynie czasochłonna. Dlaczego akurat takie małe wzorki? Tatuaże to przede wszystkim maksymalne skupienie, które wymaga utrzymania przez okres paru godzin. Doświadczenie to rzecz ważna, która praktycznie zawsze zdobywane jest stopniowo, poprzez podnoszenie sobie stopnia trudności.

Jeśli zaś mowa o sztucznej skórze, ta jest materiałem praktycznie idealnym do ćwiczeń, na którym można trenować z powodzeniem rękę pomiędzy przyjmowaniem swoich klientów. W taki sposób można również testować nowe techniki i wszystko inne, co przyjdzie do głowy. Jest to dodatkowe ćwiczenie, pomagające wyrobić rękę specjalnie pod wykonywanie linii prostych. Innym ćwiczeniem jest też samo rysowanie pod kątem tworzenia projektów, czy wzorów. Czynność ta daje bardzo ważne doświadczenie w rozmieszczaniu oraz dobieraniu odpowiedniego rozmiaru rysunku do anatomii ludzkiego ciała. Internet owocuje w poradniki odnośnie rysowania, co pozwala pomóc zrozumieć całą sztukę tatuowania.