Usługi
Krematorium dla zwierząt

Krematorium dla zwierząt

Pies jest ukochanym przyjacielem rodziny. Jest członkiem, jak każdy inny. Kiedy jest blisko, czujemy się kochani, jest nam weselej i mile. Z psem chodzimy na spacery, wyjeżdżamy na wakacje, spędzamy każdą wolną chwilę, a wieczorem z przyjemnością tulimy się do jego ciepłego ciałka. Niestety, ale w życiu każdego z nas przychodzi niestety taki moment, gdy trzeba się pożegnać…Śmierć psa jest ogromną traumą dla wszystkich domowników. Ludzie kochający swojego czworonoga nie są w stanie pogodzić się ze śmiercią zwierzęcia i przejść do tego na porządku dziennym. Potrzebny jest czas, przejście przez proces żałoby, a potem powolne wstawanie na nogi i uczenie się życia już bez swojego ukochanego przyjaciela. Jest jednak moment, gdy trzeba podjąć decyzję, jak tego psa pożegnać.

Krematorium dla zwierząt czy utylizacja?

W świetle przepisów polskiego prawa, zwierzę, które umiera staje się odpadem, który jest niebezpieczny. Nie można go pochować w ogródku, nie można wziąć go do lasu i zakopać pod drzewem. Istnieją jedynie dwa sposoby legalnego pochówku zwierzęcia. Jednym z nich jest utylizacja, drugim kremacja. Jaką opcję wybrać? Tak naprawdę jedynie cena determinuje podjęcie decyzji. Utylizacja jest to wyrzucenie psa do śmieci, jako odpad. Czy jesteśmy jednak na to gotowi? Niestety, niektórzy właściciele psów tak właśnie muszą postąpić, ze względu na brak środków finansowych, by móc zdecydować się na płatną usługę. Czy wyobrażamy sobie jednak swojego ukochanego pieska wrzucić do śmieci? Czy mamy na tyle w sobie siły, by po jego śmierci potraktować go jak zwykłego śmiecia, którego wrzuca się do kosza? Z pewnością takie rozwiązanie absolutnie nie jest humanitarne i nikt, absolutnie nikt z własnej woli nie jest nigdy na to gotowy. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej firm, które w swoim wachlarzu rozwiązań posiadają kremację. Takie krematoria dla zwierząt niestety, ale w Polsce są jeszcze nadal mało popularne, choć na szczęście z roku na rok zwiększa się na ich temat świadomość, a do tego większy jest też do nich dostęp. W ten sposób chcąc pożegnać swojego kochanego pieska, można to zrobić w sposób w pełni humanitarny, legalny i oczywiście odpowiedni. 

 

Zobacz również:

 

Jak wygląda współpraca z krematorium?

Jeśli wybierzemy opcję kremacji naszego psa, jednym z kluczowych elementów jest wybór odpowiedniego krematorium dla zwierząt. Wiadomo, iż każde świadczy usługi na innym poziomie, każde też ma inne podejście do klienta i inny wachlarz ofertowy. Jeśli już korzystamy z takiego miejsca, wiadomo iż powinno zależeć nam na jak najwyższej jakości usług i na pełnym naszym zadowoleniu, o ile w ogóle o czymś takim można w takiej kategorii powiedzieć. Mamy więc to miejsce i co dalej? Możemy wybrać opcję dowozu zwłok do firmy lub zamówić samochód, który przyjedzie do kliniki weterynaryjnej lub do naszego domu, by te zwłoki odebrać osobiście. Drugim, bardzo ważnym elementem jest wybór konkretnej formy kremacji. Można zdecydować się więc na kremację indywidualną lub wybrać kremację zbiorową. Różnicą główną jest cena, która tak naprawdę determinuje to, jakie rozwiązanie wybierzemy. Ta indywidualna daje możliwość otrzymania prochów, które wsypywane są do urny, jaką można kupić w takim właśnie miejscu. Ta zbiorowa z kolei to spalanie jednocześnie kilku zwierząt, bez możliwości otrzymania prochów. W takim przypadku wszystkie razem trafiają do wspólnej mogiły. Ta opcja jest zdecydowanie tańsza, dlatego też na nią właśnie stawia coraz większa grupa klientów. 

Jak długo spalane są zwłoki zwierzęcia?

Tak naprawdę nie ma jednego, określonego czasu, ile trwa kremacja, gdyż wszystko tak naprawdę uzależnione jest od ciężaru, jaki należy spalić. Jeśli zwierzę nie ma nawet kilograma, a inne ma 25 kilogramów, wiadomo że proces spalania będzie zupełnie inny. W większości krematoriów, ten czas wynosi od 1,5 godziny do 4 godzin. Wiele też zależy od tego, jaki dane krematorium dla zwierząt ma piec. Zawsze jednak wszystko wykonane jest na najwyższym poziomie. 

Pożegnanie psa – trudny moment

Posiadanie psa jest ogromną radością i przyjemnością. Każdy, kto tylko ma go w domu wie, jak wiele on może dać szczęścia. Kochają go dzieci, jak również i dorośli. Jest on członkiem rodziny i sprawia, że życie może nabrać pięknych kolorów tęczy. Kiedt odchodzi, bo dopadła go choroba, starość, czy miał wypadek, nasze życie nagle się zmienia, bo pojawia się pustka, której nikt nie jest w stanie wypełnić. Potrzeba czasu, by na nowo móc żyć, z przyjacielem jedynie zachowanym w pamięci. Ostatnie pożegnanie ma bardzo duże znaczenie. Wybierając krematorium dla zwierząt, miejsce to z całą pewnością jest w stanie zapewnić absolutnie wszystkim klientom najwyższą jakość świadczonych usług i pełną satysfakcję absolutnie każdego. Bo najważniejsze tak naprawdę jest to, by zachować pamięć o swoim psie, a ostatnie pożegnanie, by było takim, jakiego tylko pragnie się dla swojego pupila, który odszedł już na drugą stronę życia.