Marketing i reklama
Reklama dźwignią handlu

Reklama dźwignią handlu

Od dawna mówi się, że reklama dźwignią handlu. W dzisiejszych czasach każda firma musi się reklamować. Dlatego tak ważne jest uwzględnienie finansowania w rocznym budżecie kampanii reklamowej. Okazuje się, że do prowadzenia skutecznej kampanii nie potrzeba milionów. Jaki typ reklamy wybrać, aby Twoja kampania odniosła sukces? Oto kilka porad.

Gdzie zacząć?

Powiedzieliśmy, że każda firma powinna się reklamować, niezależnie od wielkości, doświadczenia czy liczby klientów. Wielu przedstawicieli firm uważa, że ​​nie muszą prowadzić żadnych kampanii reklamowych, bo nie mają konkurencji. Takie przekonania są błędne. Każda firma ma konkurentów. Szczególnie w dzisiejszych czasach firmy działają nie tylko w stałych lokalizacjach, ale także online. Konkurencja jest więc jeszcze większa. Jako firma z produktami lub usługami musimy wyjść do klienta i pozwolić mu wybrać współpracę z naszą firmą. Wracając na chwilę do gry, czasami jej nie widzimy lub po prostu nie chcemy jej widzieć. Jednak konkurencja zawsze istniała, istnieje teraz i zawsze będzie istnieć w przyszłości.

Od czego więc zaczynasz planowanie kampanii reklamowej? Musimy wyznaczyć sobie jasny cel. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ma to być kampania wizerunkowa, czy sprzedażowa. Budżet też jest ważny. Spójrzmy prawdzie w oczy, ale przy wyższym budżecie możemy prowadzić kampanie w wielu mediach. Oprócz powyższego, powinniśmy również określić przedział czasowy, w jakim chcemy, aby czynność się odbyła. Są to trzy główne obszary, które należy zidentyfikować na wstępie. więc:

  • cel kampanii,
  • kwota budżetowa,
  • okres wyborczy.

Jak wybrać najlepszy nośnik reklamy?

Wielu przedsiębiorców lub ekspertów od marketingu chce wiedzieć, jak wybrać najlepsze nośniki reklamowe? Nie możemy definitywnie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od powyższych trzech elementów oraz konkretnej sytuacji firmy. Z kolei kwiaciarnia zlokalizowana w małej miejscowości nie reklamowałaby się w czasopiśmie branżowym skierowanym do zupełnie innej grupy odbiorców. W tym przypadku wydawanie pieniędzy na taką kampanię reklamową jest marnowaniem pieniędzy. Ten typ reklamy nie przyniesie wyników. Naprawdę nie ma na co czekać. Ten przykład pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiednich nośników zewnętrznych.

Okazja reklamowa

Reklama dźwignią handlu
Reklama dźwignią handlu

Jeśli chodzi o reklamowe możliwości biznesowe, można wręcz powiedzieć, że są one nieograniczone. Wszyscy widzieliśmy reklamy w prasie, radiu, telewizji, Internecie, na portalach społecznościowych, na billboardach czy w mediach zewnętrznych. Oczywiście nie da się jednoznacznie stwierdzić, którzy przewoźnicy są lepsi, a którzy przestarzali. Jak już wspomniano, wszystko zależy od celu wydarzenia lub ogólnej specyfikacji firmy. Na uwagę zasługuje reklama zewnętrzna. Przede wszystkim czym jest reklama zewnętrzna? Reklama zewnętrzna to każda reklama, którą zauważymy jadąc samochodem lub spacerując po mieście. Billboardy to najpopularniejszy nośnik reklamy zewnętrznej.

Billboardy mają to do siebie, że są największymi reklamami, które jako pierwsze przyciągają wzrok. Oczywiście na co dzień wiemy, że takich operatorów jest wielu, ale podczas kampanii ilość billboardów jest niewyobrażalna. Dosłownie na każdym kroku widzimy czyjąś twarz, logo partii wyborczych i hasła wyborcze. Wbrew pozorom billboardy nie są najdroższą reklamą. Oczywiście nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje billboard. Musimy wiedzieć, że ostateczna cena zależy od pozycji, wielkości i czasu emisji billboardu. Najbardziej „gorący” okres to oczywiście okres przedświąteczny, czyli wigilia wyborcza w okresie kampanii wyborczej. Oprócz standardowych billboardów coraz częściej możemy spotkać zewnętrzne nośniki reklamy elektronicznej. W takim medium reklamowym jesteśmy tak prości jak reklamy, które oglądamy w telewizji. Śmiało można powiedzieć, że to takie nowoczesne billboardy.

Wnioski

Oczywiście każda firma powinna zatrudnić kogoś, kto będzie odpowiedzialny za prowadzenie kampanii reklamowej. Taka osoba musi nie tylko posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale także być osobą kreatywną, która potrafi wymyślić kampanię reklamową, która może być faktycznie darmowa. Wiele firm jest aktywnych w mediach społecznościowych lub prowadzi blogi firmowe. co to daje Jest to również rodzaj reklamy, która działa naprawdę dobrze i naprawdę przynosi efekty.

Jednak inwestycja w billboardy czy inne rodzaje reklamy zewnętrznej z pewnością może się opłacić. Oczywiście nie możemy zapomnieć o dobrze zaprojektowanym billboardzie z czytelnym przekazem, który z pewnością przyciągnie wzrok przechodniów.