Uroda
Właściwa pielęgnacja skóry

Właściwa pielęgnacja skóry

Właściwa pielęgnacja skóry – najważniejsze zasady, których należy przestrzegać w pielęgnacji skóry. Sucha skóra to problem, który pojawia się wraz z wiekiem. Im bardziej sucha skóra, tym bardziej podatna na zmarszczki. Proces starzenia się skóry rozpoczyna się po 25 roku życia, dlatego warto dbać o nią już za młodu i przestrzegać wszystkich najważniejszych zasad przez całe życie. Oto najważniejsze zasady, jeśli chodzi o pielęgnację skóry.

O czym należy pamiętać?

Zachodzące w organizmie zmiany hormonalne prowadzą do znacznego zmniejszenia ilości wydzielanego przez skórę sebum. Po 40 roku życia pojawiają się zmarszczki z powodu braku kwasu hialuronowego i wody w organizmie. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy jest higroskopijny, dzięki czemu przyczynia się do ogólnoustrojowej regeneracji uszkodzonego naskórka. W pewnym wieku skóra wytwarza również znacznie mniej ceramidów, rodzaju gleju międzykomórkowego, który tworzy wyspecjalizowaną tkankę chroniącą skórę przed utratą wody. Ponadto w skórze jest coraz mniej wartościowego kolagenu, a przy jego braku proces starzenia się skóry przebiega szybciej.

O cerę trzeba dbać w bardzo logiczny i systematyczny sposób przez całe życie. Zdecydowanie najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry. Co należy zrobić, aby skóra była odpowiednio nawilżona? Najpierw należy stosować odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. Dlaczego? Właściwe kosmetyki pielęgnacyjne zawierają wiele dobroczynnych substancji, dzięki którym nasza skóra może odzyskać dawny, wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Oprócz stosowania produktów do pielęgnacji skóry nie wolno zapominać o zmianie nawyków żywieniowych.

Co jeszcze oprócz produktów do pielęgnacji skóry?

Właściwa pielęgnacja skóry
Właściwa pielęgnacja skóry

Niektórzy błędnie uważają, że samo stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych wystarczy do utrzymania prawidłowego stanu skóry. Niestety takie twierdzenia nie mają nic wspólnego z faktami. Oczywiście stosowanie produktów do pielęgnacji skóry jest niezwykle ważne, ale powinniśmy też pamiętać o innych, bardzo ważnych kwestiach. Wszystko po to, aby zmienić swoje codzienne nawyki żywieniowe. W naszym codziennym jadłospisie powinno znaleźć się jak najwięcej warzyw i owoców, gdyż mają one bardzo pozytywny wpływ na ogólną kondycję naszej skóry.

Czego powinniśmy unikać? Dermatolodzy zalecają ograniczenie do minimum słonych przekąsek i słodyczy. Fast foody powinny być spożywane tylko w ostateczności. Jeśli nie zastosujemy się do tych zaleceń, skórka nie będzie taka, jak byśmy sobie tego życzyli. Oprócz prawidłowego odżywiania i odpowiedniego dopasowywania, pij codziennie co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Dzięki niemu skóra jest dobrze nawilżona, a ryzyko powstawania zmarszczek zostaje zredukowane do absolutnego minimum.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji skóry kupować najlepiej?

Jeśli skórze brakuje składników takich jak kwas hialuronowy, ceramidy czy kolagen, proces starzenia może przebiegać w zawrotnym tempie. Już od najmłodszych lat powinniśmy zwracać uwagę na jego odpowiednie nawilżenie, a jego stan na pewno będzie odpowiedni. Jak pielęgnować suchą skórę? Podstawowe zasady są następujące: należy o nie dbać bardzo ostrożnie i odpowiedzialnie. Eksperci zalecają kupowanie wyłącznie najwyższej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych – hipoalergicznych. Tego typu preparaty sprawiają, że stosowanie ich nie wiąże się z żadnym ryzykiem wystąpienia alergii. Nie zawierają żadnych substancji barwiących ani zapachowych. Należy pamiętać, że bardzo sucha skóra jest podatna na różnego rodzaju podrażnienia i alergie.

Jakie kosmetyki będą najlepszym rozwiązaniem? Zachęcamy do dokładnego sprawdzenia składu każdego produktu kosmetycznego przed jego zakupem. Zawarte w nim informacje pomogą nam wybrać produkty, które w pełni zaspokoją potrzeby Twojej skóry. Lepiej jest zawierać witaminę PP w kosmetykach do pielęgnacji skóry. Jest to składnik, który pomaga utrzymać nawilżenie skóry. Witamina E pełni również niezwykle ważną rolę w nawilżaniu skóry. Jest składnikiem, który chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i przeciwdziała procesom starzenia się skóry. W domu warto też nakładać na twarz specjalne maseczki nawilżające – efekt ich stosowania jest niesamowity. Taką maseczkę można zrobić w domu – wystarczy zrobić maseczkę z rozgotowanego siemienia lnianego. Tak przygotowany gęsty, ciepły żel nanieść na gazę i twarz.

Stosowanie się do wszystkich powyższych wskazówek z pewnością pomoże w utrzymaniu skóry w świetnej kondycji. Nie należy jednak zapominać o jednym elemencie. Tylko połączenie wszystkich metod i systematyczność nawilżania skóry gwarantuje jej doskonały wygląd przez długi czas.