Technologia
Smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Biały

Smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Biały

2020 rok był obfity w najnowsze premiery telefonów komórkowych na świecie. Xiaomi, OnePlus, Apple czy też Samsung swoimi modelami podbijały światowy rynek smartfonów. Poczynając od budżetowców, a kończąc na najdroższych flagowcach praktycznie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Z powodu jednak ogromnej liczby dostępnych telefonów pojawił się problem z wybraniem tego najlepszego.

Większość bowiem modeli posiadało możliwie najlepszą specyfikację, a różnice pozostawały w jedynie oprogramowaniu oraz nieznaczących kwestiach jak chociażby rozdzielczość matrycy aparatu. Rankingi najbardziej udanych smartfonów powstawały i nadal powstają. Czym więc sugerują się twórcy internetowi oraz recenzenci tworząc tego typu porównania, by wspomóc swoją opinią potencjalnych klientów szukających nowego urządzenia? Poniżej znajduje się lista najważniejszych cech, które mają ogromne znaczenie podczas wyboru nowego smartfona, a ich znajomość pozwoli uchronić się od straty ciężko zarobionych pieniędzy.

Na co zwrócić uwagę?

Wybór nowego telefonu komórkowe to, wbrew pozorom, dziś naprawdę ciężkie zadanie. Jesteśmy bowiem wręcz w każdej chwili atakowani nowymi reklamami opisującymi najpopularniejsze smartfony w danym czasie. Część z nich jednak wcale nie jest na tyle wybitna technicznie, przez co nie jest rzadkim widok, gdy kolejny konsument jest niezadowolony ze swojego zakupu. Ceny telefonów komórkowy wciąż rosną, tak więc taki pojedynczy wydatek potrafi uszczuplić nasz portfel nawet na kilka miesięcy. Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru nowego smartfona?

  • Procesor – na rynku do najpopularniejszych marek należą: Snapdragon, Exynos oraz Mediatek. Wybierając więc urządzenie powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki z nich posiada oraz dodatkowo jego wersję. Czym bowiem nowszy jest procesor, tym lepsze wyniki posiadać będzie w testach benchmarkowych, które mają na celu sprawdzenie jego wydajności. W 2020 roku dominowały przede wszystkim Snapdragony 865 oraz Exynosy 990, stąd szukając ubiegłorocznego flagowca najczęściej natrafimy na taki procesor.
  • Ekran – AMOLED, OLED czy też IPS to najpopularniejsze typy ekranów od lat na rynku smartfonów. Te dwa pierwsze spotkamy przede wszystkim w telefonach z Androidem i zagwarantują one możliwie najwyższą jakość obrazu i kontrast kolorów. IPS natomiast typowy jest dla urządzeń firmy Apple. Coraz popularniejsza staje się także podwyższona częstotliwość odświeżania ekranu, na którą powinniśmy zawracać uwagę.
  • Aparat – jest to bardzo złożony temat, gdyż jego jakość niekoniecznie zależy od rozdzielczości matrycy, co od jakości oprogramowania. Przed zakupem warto więc posłużyć się recenzjami, które w kompleksowy sposób przedstawiają próbki zdjęć i nagrań z danego urządzenia.

Budżetowiec czy ubiegłoroczny flagowiec?

Wiele osób mierzy się z wyborem wybrania ubiegłorocznego flagowca, jakim jest chociażby smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, a tegorocznego średniaka. Cenowo bowiem wypadają one bardzo podobnie, różnią się jednak jakością wykonania. Budżetowce bowiem, mimo nieco nowszych komponentów, nie zawierają możliwie najnowszych procesorów, ekranów czy też aparatów. Firmy wydające je nie przykładają zbytnio uwagi do możliwie najwyższej jakości ich wykonania, stąd wzięła się ich nazwa. Flagowce natomiast, pomijając ich wiek, były możliwie najlepszymi telefonami komórkowymi swojego okresu. Topowa specyfikacja, długi okres wsparcia czy też wiele dodatkowych korzyści wiążących się z ich zakupem to tylko niektóre cechy określające ich obecną wartość. Jednym z takich telefonów jest już wspomniany Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, o którym więcej informacji znajduje się w kolejnym akapicie.

Flagowiec Samsunga

Smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra 5G BiałySmartfon Samsung Galaxy S20 Ultra 5G był przez wiele recenzentów uznawany za najlepszy smartfon 2020 roku. Najmocniejsza możliwie specyfikacja składała się z procesora Exynos 990, który stanowił konkurencję w tym czasie dla Snapdragon 865. Zapewniał świetną wydajność urządzeniu, która w połączeniu z amoledowym ekranem o odświeżaniu 120hz dawało idealny wręcz obraz i uczucie płynności. Dodatkowo, w wspomnianym modelu od Samsunga znalazło się wsparcie dla technologii 5G, dzięki czemu mamy pewność, iż Internet będzie działał błyskawicznie. Warto przejść teraz do aparatów, które uznawane są za jedne z najlepszych na rynku. Główna matryca o rozdzielczości 108Mpx i świetnym softwarem daje w rezultacie zjawiskowe zdjęcia i filmy. W wyposażeniu znajdziemy także aparat szerokokątny pozwalający uchwycić najpiękniejsze widoki w pełni ich okazałości oraz teleobiektyw, dzięki któremu wykonywać możemy nawet 100-krotne przybliżenie! Całość komponentów została przykryta wytrzymałą, szklaną obudową o kolorze białym, który sprawdzi się idealnie w kompozycji z eleganckim ubiorem. Po specyfikacji wygląda więc, jakby smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra 5G był kompletnym urządzeniem. I tak właśnie jest! Jeśli więc szukasz smartfona, który spełni każdą możliwą potrzebę i nie będzie odstawał w żadnym aspekcie, warto zdecydować się na produkt Samsunga.