Budownictwo
Wiązary dachowe

Wiązary dachowe

Wiązary dachowe to drewniany system nośny dla dachu dwuspadowego. Konstrukcje składają się z pasów (górnego i dolnego), stojaków pionowych i krzyżulców. Ich głównym zadaniem jest wytrzymanie znacznego ciężaru dachu, obciążenia wiatrem, burzy, roztopów, śniegu. Jednocześnie konstrukcja musi rozłożyć całkowite obciążenie na ściany nośne bez wywierania na nie nadmiernego nacisku. Dlatego system wiązarów drewnianych powinien wyróżniać się z jednej strony stabilnością i niezawodnością, z drugiej lekkością.

Okazało się, że zastosowanie konstrukcji drewnianych otwiera nowe możliwości przed rolnikami i przedsiębiorcami, ponieważ inwestycje zwracają się szybciej niż przy innych metodach budowy budynków. Ponadto tworzone w naszej firmie projekty są niezawodne i pozwalają tworzyć konstrukcje o najbardziej oryginalnych geometrycznych kształtach.

Konstrukcja wiązarów dachowych prefabrykowanych

Wiązary dachowe
Wiązary dachowe

Aby połączyć dwa cele, opracowano specjalną technologię wiązarów dachowych prefabrykowanych. Z jej pomocą budowane są dachy z niezawodną drewnianą ramą, a także z dowolnymi innymi konstrukcjami drewnianymi. Projektujemy drewniane konstrukcje dachowe z uwzględnieniem życzeń każdego klienta oraz specyfiki danego placu budowy. Nasz zespół opracowuje najbardziej wydajny technicznie i opłacalny plan projektu.

Realizujemy projekty o maksymalnej nośności konstrukcji przy zachowaniu niskiej wagi własnej, co pozwala na użycie mniejszej ilości drewna bez uszczerbku dla jej wytrzymałości. W procesie projektowania uwzględniamy standardowe obciążenia – śnieg, wiatr, planowane zadaszenie, izolację, konstrukcje wewnętrzne, a także możemy dodać inne zmienne na życzenie klienta.

Szybkie projektowanie zgodnie z najnowszymi normami

 • Klient ma możliwość obejrzenia projektu w 3D jeszcze przed rozpoczęciem jego produkcji.
 • Używamy wiodącego w branży oprogramowania do projektowania wiązarów dachowych z drewna.

Produkcja wiązarów dachowych

 • Ustandaryzowaliśmy cały proces produkcji zgodnie z obowiązującą normą i uzyskaliśmy prawo do używania znaku CE. Do produkcji wiązarów dachowych prefabrykowanych wykorzystujemy wyłącznie certyfikowane drewno iglaste – suszone, sortowane i strugane, co odpowiada klasie wytrzymałości C24.
 • Korzystamy z produktów czołowego producenta płyt łączących.
 • Pracujemy na najnowszej generacji pile.
 • Do łączenia wiązarów dachowych wykorzystujemy prasę hydrauliczną ze stołami magnetycznymi.
 • Automatyzacja linii produkcyjnej sprawia, że produkcja jest bardziej wydajna i dokładna.

Dlaczego wybrać nasze wiązary dachowe drewniane?

Praktycznie nie ma ograniczeń co do wielkości i geometrii konstrukcji drewnianych wiązarów dachowych prefabrykowanych. Mogą być stosowane w różnych budynkach, od budynku mieszkalnego po magazyn, mogą być wykonane w różnych stylach, mogą być wykorzystywane zarówno do nowych budynków, jak i do remontowanych. Wiązary to dobry wybór, ponieważ można je dostosować do niemal każdego projektu. Dostępne są wiązary dachowe mansardowe, w których konstrukcję dachu łączymy z elementami ściennymi i stropowymi, tworząc je jako jeden duży element budowlany.

Montaż wiązarów dachowych

Prefabrykowane wiązary dachowe są idealne do ekonomicznego, precyzyjnego i oszczędzającego czas procesu budowlanego. Gotowe belki montuje się na budynku zaraz po dostawie, eliminując ryzyko uszkodzenia drewna.

Wybierz drewniane wiązary dachowe, jeśli dach jest wymagany do:

 • Budynek mieszkalny. Drewniane wiązary dachowe świetnie sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, garażach, budynkach gospodarczych i innych konstrukcjach. Biorąc pod uwagę cechy budynku, zaoferujemy Ci kilka opcji konstrukcji dachu, a Ty będziesz musiał wybrać tylko najbardziej odpowiednią opcję.
 • Budynek przemysłowy, handlowy lub inny. Drewniane konstrukcje dachowe doskonale sprawdzają się nie tylko w małych budynkach, ale także w dużych obiektach.
 • Budynek odnowiony. Podczas remontu budynków chcesz jak najszybciej wymienić dach, aby chronić wnętrze budynku przed deszczem, słońcem, wiatrem i innymi wpływami środowiska? Drewniane wiązary dachowe prefabrykowane montujemy w zaledwie kilka dni, dzięki czemu ta technologia bardzo dobrze sprawdza się w remontowanych budynkach.

Korzyści z nowej technologii wiązarów drewnianych

Nowoczesna metoda pozwala na produkcję wiązarów dachowych w sposób przemysłowy w możliwie najkrótszym czasie. Z ich pomocą proces montażu konstrukcji dachowej to kwestia godzin, ponieważ sprowadza się do dwóch elementów: montażu wiązarów oraz ich mocowania (z uwzględnieniem łączenia przestrzennego).

Dodatkowe zalety wiązarów dachowych prefabrykowanych:

 • Możliwość tworzenia konstrukcji o dowolnym kształcie: jednospadowych, dwuspadowych, mansardowych, łukowych, wielospadowych, kopulastych i innych.
 • Montaż systemu dla małego obiektu odbywa się bez dźwigu, co pozwala zaoszczędzić na wynajmie sprzętu.
 • Konstrukcja drewniana jest  niezawodna, że umożliwia pozostawienie rozpiętości między belkami do 30 m bez podpór pośrednich.
 • Wysoka jakość konstrukcji gwarantuje długą żywotność.

Czy technologia wiązarów dachowych prefabrykowanych ma wady?

Drewniany system wiązarów, wykonany w pełni zgodnie z instrukcją i z użyciem zalecanych materiałów, nie ma żadnych wad.

Zastaw wysokiej jakości wiązarów dachowych prefabrykowanych:

 • Profesjonalny projekt.
 • Do produkcji konstrukcji drewnianych używamy wysokiej jakości drewna: świerk lub sosna I gatunku o wilgotności 16-18%.
 • Płytki z metalowymi zębami są wykonane zgodnie z oryginalną technologią.

Doświadczenie naszych fachowców pozwala nam wykonać to zadanie z najwyższą jakością.