Uroda
Implanty zębów – ile kosztuje wstawienie zęba?

Implanty zębów – ile kosztuje wstawienie zęba?

Implanty zębów – ile kosztuje wstawienie zęba? Chce ponownie uzyskać piękny i efektowny uśmiech? Nie ma nic prostszego jak zdecydować się na wszczepienie implantów zębowych. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania będziesz miał pewność tego, że Twój uśmiech ponownie będzie onieśmielający, a Ty sam poczujesz się ponownie bardzo pewnie siebie i będziesz o wiele bardziej otwarty w kontaktach z innymi osobami.

Wszczepianie implantów zębowych ( polecamy klinikę implantologii stomatologicznej Dobosz ) w obecnych czasach odbywa się przy pomocy wyłącznie innowacyjnych metod, dzięki którym każdy z pacjentów poddający się wszczepieniu implantów zębowych może mieć pewność, że zabieg będzie przebiegał w sposób dla niego komfortowy. W obecnej chwili wykorzystuje się nie tylko innowacyjne metody służące przeprowadzeniu takiego zabiegu, ale również wykorzystuje bezpieczne rodzaje implantów zębowych, które zostają wszczepione w jamę ustną pacjenta. W do tych rodzajów zalicza się przede wszystkim: implanty zębowe tytanowe oraz implanty zębowe cyrkonowe.

Czym są implanty zębowe tytanowe?

Przez implanty zębowe tytanowe należy rozumieć taki rodzaj implantów, który uznawany jest za najbardziej wytrzymały. Oprócz tego, implanty zębowe tytanowe charakteryzują się również bardzo dużą wytrzymałością na działanie różnych czynników zewnętrznych. Natomiast odznaczają się również tym, że czasami mogą w dość nieidealny sposób współgrać z naszymi naturalnymi zębami.

Czym są implanty zębowe cyrkonowe?

Implanty zębowe cyrkonowe są wykonane z tworzywa sztucznego wyłącznie najwyższej jakości, które sprawia, że wyglądają one praktycznie, jak nasze naturalne zęby. I jest je bardzo ciężko odróżnić od prawdziwych zębów, które posiadamy. Aczkolwiek trzeba również zaznaczyć to, iż implanty zębowe cyrkonowe są stosunkowo droższe jeżeli chodzi o porównanie do implantów zębowych tytanowych. Natomiast też trzeba zaznaczyć, iż ten rodzaj implantów będzie nam służył stosunkowo krótszy okres czasu, w stosunku do tego, jak to wygląda w przypadku implantów zębowych tytanowych. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, co do rodzaju implantów zębowych, warto dokładnie tę kwestię przeanalizować.

Jaki jest koszt wstawienia implantów tytanowych i implantów cyrkonowych?

W przypadku wstawienia implanta zębowego tytanowego trzeba liczyć się kosztem około 1700 złotych za jedną sztukę. A w przypadku wstawienia implanta zębowego cyrkonowego należy liczyć się kosztem około 2500 złotych za jedną sztukę.

Czy implanty zębowe są bezpieczne dla naszego organizmu?

ILE KOSZTUJE WSTAWIENIE SZTUCZNEGO ZĘBA? – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Kwestia odnosząca się do bezpieczeństwa implantów zębowych przedstawia się w następujący sposób, a mianowicie w taki, że przed dokonaniem wszczepienia implantów trzeba dokładnie się zastanowić, czy nie posiadamy względem tego żadnych przeciwwskazań. Gdyż, jeżeli takie przeciwwskazania zdrowotne wykazujemy to powinniśmy koniecznie odstąpić do przeprowadzenia takiego zabiegu w naszej jamie ustnej. Trzeba pamiętać, żeby stosować się do wszystkich zaleceń lekarza po przeprowadzeniu zabiegu, jakim jest wszczepienie implantów zębowych. Bowiem tylko te dwie kwestie sprawią, że zabieg ten będzie w pełni bezpieczny dla naszego organizmu, a my sami będziemy w końcu mieli możliwość, aby cieszyć się pięknym i estetycznym uśmiechem przez długi czas.

Po jakim czasie trzeba wymienić implanty zębowe?

Implanty zębów - ile kosztuje wstawienie zęba?
Implanty zębów – ile kosztuje wstawienie zęba?

Otóż, jak powszechnie wiadomo, implanty zębowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają pewne ubytki w swoim uzębieniu. Aczkolwiek trzeba się liczyć przede wszystkim z tym, że raz wszczepione implanty zębowe nie będą nam mogły służyć przez całe życie, ponieważ po prostu ulegną one w pewnym momencie degradacji, tak samo, jak i nasze prawdziwe zęby po pewnym czasie ulegają zniszczeniu. Wobec tego, jeżeli chodzi o kwestię tego, po jakim czasie trzeba wymienić implanty zębowe to trzeba powiedzieć przede wszystkim to, że w przypadku implantów zębowych cyrkonowych okres ich wymiany wynosi 10 lat od momentu ich wszczepienia, natomiast w przypadku implantów zębowych tytanowych czas ich wymiany powinien nastąpić po upływie około 15 lat od momentu ich wszczepienia. Przy czym należy pamiętać, iż jest to czas orientacyjny i w przypadku różnych osób okres ich wymiany może być trochę skrócony, bądź wydłużony. Bowiem wszystko zależy od naszego organizmu i indywidualnych predyspozycji zdrowotnych, jak również tego, w jaki sposób będziemy dbać o nasze sztuczne zęby, które zostały nam wszczepione do naszej jamy ustnej. A więc jak widać, kwestii, które wpływają na czas wymiany wszczepionych zębów jest bardzo wiele i każdy z tych aspektów jest w takiej samej mierze istotny.

Jakie są przeciwwskazania do umieszczenia implantów zębowych w naszej jamie ustnej?

Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że wszczepianie implantów zębowych jest zabiegiem, takim jak każdy inny. Aczkolwiek z tą różnicą, że wszczepianie implantów zębowych jest zabiegiem przeprowadzanym w naszej jamie ustnej. W związku z tym zabieg taki posiada również pewne przeciwwskazania co do jego przeprowadzenia. A do przeciwwskazań tych można zaliczyć między innymi: nowotwór, ciążę, miażdżycę.